2024-08-16

Tikėjimo galia Visagino socialinės globos namuose

Visagino socialinės globos namai atlieka svarbų vaidmenį rūpinantis įvairaus amžiaus žmonėmis, turinčiais psichinę, protinę, ar fizinę negalią. Šių namų paslaugų gavėjams svarbūs ne tik jų fiziniai, kasdieniniai poreikiai, bet ir emocinė bei dvasinė gerovė. Dvasinė parama tampa reikšminga kasdienio gyvenimo dalimi, padedančia paslaugų gavėjams, patenkinti  dvasinius ir socialinius poreikius, bei jaustis saugiau.

Socialinės globos namuose gyvena įvairaus amžiaus žmonės, kuriems reikia daugiau nei socialinės ir medicininės priežiūros – jiems svarbu jaustis vertinamiems, mylimiems ir reikalingiems. Todėl religinės apeigos ir dvasinė parama tampa itin svarbiais metodais, padedančiais paslaugų gavėjams susidoroti su kasdieniais gyvenimo iššūkiais.

Visagino socialinės globos namai aktyviai bendradarbiauja su vietos religinių bendruomenių atstovais: katalikų, stačiatikių bei sentikių kunigais. Dvasininkai reguliariai lankosi socialinės globos namuose, organizuoja pamaldas, religines šventes, atlieka sakramentus. Pamaldos socialinės globos namuose yra neatsiejama paslaugų gavėjų gyvenimo dalis. Jie nekantriai laukia Šventų mišių, kurios Visagino socialinės globos namuose vyksta vieną–du kartus per mėnesį. Tačiau religinė veikla neapsiriboja tik šiuo laiku, paslaugų gavėjai dalyvauja pamaldose už įstaigos ribų ir keliauja į pamaldas vykstančias Visagino miesto bažnyčioje  (tai dažniausiai būna per didžiąsias religines šventes).

Paslaugų gavėjai laukia dvasininkų apsilankymų ne tik dėl dvasinės paramos bet ir dėl to, kad jiems labai svarbu sulaukti dėmesio ne tik iš globos namų darbuotojų bet ir iš kitų, čia nedirbančių  žmonių. Dvasininkai tampa svarbiais globos namų bendruomenės nariais, nes jie sugeba patenkinti dvasinius poreikius,  kurie paslaugų gavėjams  dažniausiai reikalingi. Daugelis jų dalijasi, kaip šventikų apsilankymai padeda jiems įgyti dvasinės stiprybės, jaustis laisviems, socialiai įsitraukusiems, labiau susijusiems su aplinka ir bendruomene asmenims. Jie jaučia dėkingumą, kad dvasininkai randa laiko juos aplankyti, pakalbėti, išklausyti, užjausti, patarti ir suprasti jų poreikius.

Pagal poreikį, jeigu paslaugų gavėjas pageidauja, katalikų, stačiatikių ar sentikių kunigas gali užeiti į paslaugų gavėjo kambarį išklausyti išpažintį, suteikti išrišimą ar palaiminti jį. Daugeliui paslaugų gavėjų šventiko apsilankymas kambaryje yra ypatingas įvykis. Ypač tiems, kurie dėl negalios yra „prikaustyti“ prie lovos ir negali vaikščioti, tačiau vis tiek trokšta išlaikyti savo ryšį su Dievu.

Visagino socialinės globos namų personalas užtikrina, kad religinės veiklos būtų prieinamos visiems paslaugų gavėjams, kuriems to reikia. Tai rodo globos namų vadovybės ir čia dirbančių darbuotojų pasiryžimą rūpintis paslaugų gavėjų dvasiniais poreikiais. Toks požiūris prisideda prie teigiamos atmosferos kūrimo mūsų socialinės globos namuose.

Religija ir tikėjimas Visagino socialinės globos namuose atlieka svarbų vaidmenį, padedant paslaugų gavėjams išlaikyti dvasinę pusiausvyrą ir patenkinti jų socialinius poreikius. Religinių įstaigų ir socialinės globos namų bendradarbiavimas praturtina paslaugų gavėjų kasdienybę, suteikdamas jiems galimybę jaustis bendruomenės dalimi ir išlaikyti ryšį su savo tikėjimu bei išlaikyti artimą ryšį su Dievu. Ši sąveika padeda sukurti šiltesnę globos namų atmosferą, kurioje kiekvienas paslaugų gavėjas jaučiasi vertingas ir svarbus tiek sau pačiam, tiek šalia jo esančiam.

Parengė socialinė darbuotoja Loreta Vadeišienė